Technieklessen op De Weerklank
Met ingang van dit schooljaar (2011-2012) is de nieuwe methode “Proeven van Techniek en Wetenschap” in gebruik genomen voor alle groepen van De Weerklank.
Alle groepen krijgen eenmaal per maand op een maandag van 14:00 tot 15:15 een techniek/wetenschap les uit deze methode. De les wordt gegeven door de leerkrachten. Op de achtergrond is de Techniekcoach (Henk van der Burg) aanwezig die de leerkrachten met raad en daad bijstaat. De leerkrachten kunnen een beroep doen op de techniekvrijwilligers om bij de les te helpen.
Daarnaast krijgen de leerlingen van de groepen 5 t/m 8 eenmaal per maand op een maandag van 14:00 tot 15:15 een z.g. Techniek Extra les. Dan gaat de techniekcoach samen met een of meer techniekvrijwilligers met kleine groepjes leerlingen aan de slag. Dit is gericht op het ontwikkelen van technische vaardigheden en ruimtelijk inzicht als b.v. boren, solderen, tappen, zagen, lijmen, styroporsnijden, meten, monteren, construeren, tekening lezen enz. Momenteel maken de leerlingen een fotolijstje. Later gaan ze een verlengsnoer maken. Ook een lekke band plakken zullen ze gaan leren. En
zo gaat dat verder. Sommige dingen die ze maken mogen ze mee naar huis nemen.
(Henk v.d. Burg)
Techniek extra: het maken van een verlengsnoer (groep 5 t/m 8)
De leerlingen leren o.l.v. de techniekcoach een verlengsnoer te maken. Als het klaar is wordt het getest.
Na goedkeuring door de techniekcoach mogen zij het meenemen naar huis. Gewerkt wordt in kleine groepjes. We gaan gewoon door op de maandagen vanaf 30 januari 2012 totdat iedere leerling er een gemaakt heeft.


les 1: (september 2011):
In september vond de eerste les wetenschap en techniek plaats van het schooljaar 2011-2012. Tijdens deze les in de groepen 3 t/m 8 was het thema: constructie. Met behulp van oude kranten moesten de leerlingen torens construeren.
Hieronder zijn van deze les een aantal foto's te bewonderen:





les 2 (oktober 2011):
In het kader van het thema Elektriciteit hebben de leerlingen van groep 5 t/m 8 zich beziggehouden met het maken van een elektromagneet. Hiervoor werden een spijker, elektriciteitsdraad en een batterij gebruikt. Door de juiste verbindingen te gebruiken ontstaat magnetisme. Om dit uit te testen, moest er een danseresje met armen en benen van paperclips gemaakt en opgehangen worden in een gebruikt kartonnen pak, waarbij de elektromagneet dichtbij de armen en benen van het danseresje moest worden gehouden en wat bleek….. de armen en benen werden aangetrokken door de magneet. Dankzij een goede samenwerking konden alle leerlingen tot dit gewenste resultaat komen.



les techniek EXTRA o.l.v. Henk v.d. Burg
